Finans

Ziraat Başak Kart Limitleri ve Faiz Oranları

Ziraat başak kart limitleri ve faiz oranları tam olarak gerekli birtakım açıklamaları yaptıktan sonra makalemizde bahsedilecektir. Ziraat bankasının çiftçilere tarımsal faaliyetlerinde kullanmaları için verdiği finansman destekli kredilerdir. Çiftçiler tarımsal faaliyetlerinde birçok malzemeye ihtiyaç duyarlar. Örneğin; gübre, tohum, mazot, tarım aletleri gibi ihtiyaçlarını karşılamak için devlet finansal destek vererek çitçilere kolaylık sağlar.

Ziraat başak kart kredisi 5 aya kadar faizsiz olarak kullanılabilir. 5 ay dolduktan sonra kredilerde kullanılan gün sayısı kadar faiz ödenerek faiz indirimlerinden faydalanılır.

Ayrıca çiftçilere özel sağlanan bu kart nakit avans olarak da kullanılabilir. Bu nakit avansın miktarı çiftçilerin finansal karnelerine göre belirlenmektedir.Finansal karne geçmişte ödediğiniz vadeler sonucu oluşan notlardır. Ne kadar düzenli ve tam ödeme yapılırsa biriken puan o kadar artmaktadır. Bu biriken puanlar sizin kart sicilinizi etkileyerek ilerde yararlanabileceğiniz birçok avantaj sağlar. Örneğin; Ziraat başak kart limitleri ve faiz oranları kampanyalarından yararlanılabilir.

Ziraat Başak Kart’a Başvuru Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası başak kartı başvurusu için;ziraat bankasının en yakın şubesine giderek,sizden istenilen gerekli belgeleri tamamladıktan sonra başvurabilirsiniz. Başvurunuz değerlendirilip olumlu sonuç alınırsa size dönüş yapılacaktır. Kartınız ya şubeye teslim edilir; ya da ev adresinize gönderilir. Ziraat başak kartı aldıktan sonra müşteri hizmetlerini arayarak şifrenizi almalısınız. Şifreyi Ziraat bankasının internet sitesinden de giriş yaparak alabilirsiniz.

Başak Kart Başvurusunda Çiftçiden İstenilen Belgeler

  • Başvuru yapan vatandaşların çiftçi olduklarını kanıtlayan belge. (İlgili resmi kurum ve odalardan alınabilir.)
  • Başvuru yapacak kişinin kimlik fotokopisi.
  • Başvuru yapacak kişinin Maaş geliri.

Ziraat Başak Kart Limitleri Ve Faiz Oranları

Ziraat başak kart limitleri ve faiz oranları çiftçileri çok fazla yormamaktadır. Kart limitler kişinin gelirine göre belirlenmektedir.Kart limitleri en fazla 10 bin en az 1000TL’dir. Bu kartlar her alışverişte kullanılmazlar; sadece tarımsal faaliyet ihtiyaçları doğrultusunda kullanılabilir. Kart limitinizi artırmak için bankanın şubesine giderek talep edebilirsiniz.Banka bu talep doğrultusunda sizden bazı bilgiler isteyerek başvurunuzu sağlayacaktır. Başvurunun olumlu sonuçlanması için en önemlisi finansal karnedir. Finansal karne; sizin kartınızın karne notudur. Bu not düzenli olarak ödenen borçlarda yükselebilmektedir.

Ziraat başak kart limitleri ve faiz oranları oldukça hesaplı ve düşük oranlıdır. Faiz oranları %8,75 olarak belirlenmiş; ve faiz indirimleri de sağlanmaktadır. Ayrıca başak kart, vade ödemelerini hasat döneminde yapabileceğiniz büyük bir avantaj sağlar.

Ziraat başak kart, çiftçilerin alışveriş yapabilecekleri bazı iş yerleri ile anlaşarak çiftçilere avantajlı alışveriş yapmalarını sağlar. Böylelikle başak kart ile anlaşmalı iş yerlerinden yapılan alışverişlerden belli miktarda puan kazanılır; bu puan sonraki yapacağınız alışverişlerde kullanılabilmektedir.

Ayrıca Ziraat başak kart kullanan çiftçiler ödemelerini 3 ayda bir yapabilmektedir.

Çiftçilere birçok avantaj sağlayan başak kart ülkemiz tarım faaliyetlerine olumlu katkı sağlamaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı