Gündem

Zimmet Sorgulama 2020

Zimmet, bir şirketin borçlarının tamamı veya kuruluş çalışanlarına verilen para veya eşyaların karşılığına denir; bu para ve eşyalar imza karşılığı verilmektedir.

Zimmet sorgulama kelimesi günlük hayatta pek kullanılmadığından fazla bilinmemektedir. Sağlık Bakanlığı ile alakalı olduğundan Sağlık Bakanlığı tarafından atanan kişiler zimmet sorgulama kelimesini daha iyi bilecektir. Bir kişinin Sağlık Bakanlığının hangi birimine veya hangi işlere dahil olması zimmet olarak söylenebilir.

Zimmet sorgulama 2020 ise 2020 yılında yapılan Sağlık Bakanlığı’na atanan çalışanlar için kullanılan terimdir. Ataması yapılan kişilerin zimmet sorgulama sistemi ile atama bilgilerine ulaşılabilir.

Tüm bunlardan önce kura çekilmesi süreci vardır. Bu kura çekilme süreci başvuruların başlamasından sonra gerçekleşmektedir. Kuranın ne zaman ne şekilde çekileceği duyurularla ilan edilerek atama sürecini başlatacaktır. Ataması yapılacak olan kişinin ismi kurada çıktıktan sonra görev yeri zimmet sorgulama 2020 sistemine düşer. Zimmet ekranına düşmesi işe başlayabileceğiniz anlamına geldiğinden son olarak göreve başlama belgelerinizi düzenleyerek ilgili kurum veya kuruluşa teslim ettikten sonra işe başlayabilirsiniz.

Zimmet sorgulama işlemleri

Kişinin atamasının yapılmasından sonra son olarak zimmet sorgulama işlemi yapılır.

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için sağlık bakanlığının sitesine girerek; zimmet sorgulama sayfasına tıklanır. Daha sonra T.C kimlik numarası ile 2020 zimmet sorgulama işlemine ulaşılır. Tebligat yayınlandıktan sonra sisteme düşen zimmet kaydı bilgileriniz başvurduktan belli bir süre sonra sisteme düşer. Zimmet kaydının sisteme düşmesi ataması yapılacak olan kişinin artık göreve başlayabileceği anlamına gelir. Eğer yapılan atamaların sitede zimmet sorgulama sonucu çıkmıyor ise atama işlemleri tamamlanmamış demektir. Bu işlem belli bir süreç doğrultusunda gerçekleştiğinden daha sonraki günlerde tekrardan deneyerek zimmet sorgulama işlemi sonucunu öğrenebilirsiniz.

Zimmet sorgulama işlemleri için Sağlık Bakanlığı’na ataması yapılacak olan kişiye ek bir şifre ya da kullanıcı adı verilmez. Sisteme doğrudan T.C kimlik numarası ile giriş yapılması yeterli olacaktır.

Göreve başlama süreci

Göreve başlamadan önce istenilen bazı belgeler bulunur bunlar; 6 tane vesikalık fotoğraf, sağlık raporu, askerlik durumu için belge, sicil kaydı belgesi, mal bildirimi formu gibi belgelerdir.

Mal bildirim formunu internetten indirerek siyah veya mavi tükenmez kalemle doldurup teslim edilmelidir.

Çekirdek kaynak yönetim sistemi ile zimmet sorgulamanın ilişkisi

Zimmet sorgulama 2020 sağlık bakanlığı çekirdek kaynak yönetim sistemi üzerinden gerçekleştirilen işlemlerdendir. Zimmet sorgulamadan başka çekirdek kaynak yönetim sistemi üzerinden; sağlık bakanlığında çalışanların durum sorgu işlemi ve sağlık personeli olanların durumlarını görüntüleme işlemleri sayılmaktadır.  Çekirdek kaynak yönetimi sistemi sayesinde sağlık çalışanları öğrenmek istedikleri bilgilere rahatça ulaşabilirler.

Zimmet durumu sorgulama sonucu ulaşılan bilgiler

Zimmet sorgulama işlemi ile atanacak olan personelin atamasının nereye yapıldığı, atamanın yapıldığı kurumların bilgileri ve ataması yapılacak olan kişinin zimmet durumu gibi bilgilere ulaşılarak zamandan tasarruf sağlanmış olunur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı