Gündem

TEB Bankası Kredi Erteleme

Dünyayı sarsan Covid19 salgını, ekonomik olarak tüm herkesi etkilemeye başladı. İlk olarak Çin’de ortaya çıkan virüs, tüm dünyayı etkisi altına almış vaziyette. Ülkeler, ekonomik güçlüklerini dile getirirken, insanlar ne yapacağını da şaşırmaya başladı. Ekonomik olarak ne kadar hasar göreceğiz hiç kimse bilemiyor. Şuan için tek gerçek var o da bankalardan kredi çekenlerin ve kredi kartlarının ertelenmesi konusu.

Türkiye’de birçok banka Covid19 virüsünden dolayı bireysel ve tüzel kişilerin kredilerini erteleme kararı aldı. Tabi bu erteleme kararlarını alırken, yine bizleri sömüreceğini söylemeliyiz maalesef.

Teb Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Teb Bankası’ndan kredi çekenlere iyi bir haber var. Kredi erteleme işlemi Covid19 salgınından dolayı TEB yürürlüğe koydu. Peki nasıl yapacağız?

TEB.com.tr adresinden kredi erteleme talebi dediğinizde var olan kredinizi erteleyeceksiniz. Eğer bir sorun oluşursa yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz.

Teb bankasının almış olduğu kararı sizlere aynen aktarmak istiyoruz;

TEB, kredi kullanan ve koronavirüs salgını nedeniyle ödemelerde zorluk çeken müşterilerine 3 ay erteleme imkanı sunuyor.

TEB’den ekonomiye destek paketi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), küresel çapta yaşanan ve Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ekonomiye destek vermek üzere müşterilerine kredi ödemelerinde kolaylık sağlayan bir destek paketi açıkladı.

Bu kapsamda TEB’den kredi kullanan bireysel ve tüzel müşteriler, yaşanan salgın nedeniyle ödeme sıkıntısı çekmeleri durumunda başvuruda bulunarak, 30 Nisan’a kadar olan anapara ve faiz ödemelerini aynı koşullarla 3 ay erteleyebilecek. Kredi ödemelerinde erteleme talebinde bulunmak isteyen müşteriler, TEB Şubeleri ve TEB Çağrı Merkezi üzerinden başvuru yapabilecek.

25 Mart tarihi itibarıyla, CEPTETEB, CEPTETEB İŞTE ve Kurumsal İnternet Şubesi üzerinden yapılan havale ve EFT işlemlerinden 30 Nisan’a kadar masraf alınmayacak. Ayrıca, TEB müşterileri “Üç Banka Tek ATM” noktalarından para çekme, yatırma, bakiye görüntüleme ve kredi kartı borcu ödeme gibi işlemleri 30 Nisan’a kadar ücretsiz yapabilecek.

Bunlarla birlikte TEB, müşterilerinin ticari faaliyetlerini sürdürebilmesi için desteklenmesi konusunda çalışmalarına devam edecek.

TEB Kredi Erteleme işlemi bu şekilde oluyor. Sizlerde başvurularınızı biran önce yapın bu önemli destekten faydalanın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sakın TEB’in kredi borçları erteleniyor yalanına inanmayın. İnternetten başvurulabiliyor, doğru. Karşınıza (eğer benim gibi 3 ay seçerseniz) yeni bir ödeme planı çıkıyor. Benim kredi taksitim 2.433 TL. 60 ayın 8. ayındayım. Yani 52 ay var. 3 ay erteleme durumunda, Temmuz’da benden 6.290 TL ödememi istiyorlar ve bu ödemede anapara hiç düşmüyor. Sonrasında yine 52 ay taksitin yatırılmasını istiyorlar. Şöyle düşünün, 3 aylık taksitim normalde 7.299 TL(yani istenen temmuz ödemesinden sadece 1.000 TL düşük). Fakat Yapı Kredi ve İş Bankası böyle bir koşul koymuyor. Evet, onlar da faiz koyuyor ama, bu faizi kalan taksitlere pay ediyorlar. TEB sanırım kısa dönemli maddi sıkıntı içinde. Bu nedenle böyle bir yol izliyor. Dikkat çekmek istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı