İş Fikirleri

Seyyar Ne Satabilirim?

Az bir sermaye ile seyyar işi yaparak yüksek miktarda para kazanabilirsiniz. Seyyar satıcılığı işini yapmak için öncelikle bazı yerlerden izin almanız gerekmektedir. Belediyelerden izin alarak gerekli işlemler tamamlanıp seyyar işi yapılabilir.  Daha sonra seyyar ne satabilirim diye düşünerek gerekli planlar önceden yapılmalıdır.

Seyyar olarak satabileceğiniz ürünler

Seyyarların az sermaye ile kazanç sağlamak istedikleri ve seyyar ne satabilirim diye düşündükleri bazı ürünler şunlardır;

 1. Temel ihtiyaç olan su: Su satarak para kazanma hususunda dikkat edilecek şey satış yapacağınız konumdur. Seçeceğiniz konum satışlarınızı hızlandıracaktır. Örneğin; okul yerleri çevreleri, hastane çevreleri ve alışveriş merkezleri gibi yerlerde daha hızlı satışlar gerçekleşebilmektedir. Suyun fiyatının ucuz olduğunu düşünüp pes etmemelisiniz. Sürümden kazanabileceğiniz iyi bir seçenektir. Seyyar ne satabilirim düşüncesinin ilk akla geleni genellikle su olmaktadır.
 2. Nohutlu veya sade pilav: Yapacağınız lezzetli bir pilav size müşteri kazandırarak satış işlerinizi hızlandırır. Özellikle lokanta veya yemekhane olmayan yerlerde durarak müşteri kazanabilirsiniz.
 3. Haşlanmış mısır: Birçok kişi tarafından severek tüketilen ve birçok faydası olan mısır her mevsimde bulunduğundan seyyarlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir.
 4. Çeşitli aksesuar ürünleri: En çok kullanılan aksesuar ürünlerini tercih ederek satışlarınızı hızlandırabilirsiniz. Örneğin;
 • Şapka: Hem kışlık hem yazlık olarak satılabilen şapkalar hem ihtiyaç için hem de aksesuar amaçlı tercih edilebilmektedir.
 • Gözlük: Yine şapka gibi gözlükte hem ihtiyaç için hem de aksesuar amaçlı tercih edilmektedir.
 • Toka: Çocuklar ve bayanlar çok kullandığı için satış ihtimali olan bir aksesuardır.

Bu aksesuarlar daha çeşitlendirilebilir.

 1. Atıştırmalık ürünler: Çekirdek, kuruyemiş gibi ürünler hem çocuklar tarafından hem büyükler tarafından çok tüketilen atıştırmalıklardandır. Bu yüzden özellikle park yerleri, oyun alanları gibi yerlerde tercih edilir.
 2. Meyve ve sebze: Marketlerde fazla tercih edilmeyen sebze ve meyveler genellikle pazarlardan alınmaktadır. Pazarın kurulmadığı günlerde meyve sebze satımını hızlandırabilirsiniz.
 3. Simit ve poğaça: Dışarıda yorulan insanlar yolda acıkabilirler. Hem ekonomik hem doyurucu olan simit ve poğaçalar genellikle öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken şey; simit ve poğaçaların taze olmasıdır.
 4. Çay ve kahve: ülkemizde en çok tüketilen içecekler arasında yer alan kahve ve çayı dışarda yanımızda taşımak gibi bir lüksümüz yoktur. Ekonomik olması sebebiyle de çok fazla tercih edilir. Sürümden kazanacağınız çay ve kahveleri doğru yapmanız fayda sağlayacaktır.
 5. Oyuncak: Dışarıda durmayan çocuklar için aileler yakınında oyuncakçı yoksa seyyarları tercih edebilirler. Ya da çocukların kendisi beğendiği oyuncakları almak isteyebilir.
 6. Kestane: Kış aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden olan kestanenin faylarını saymakla bitiremeyiz. Dışarda maketlerde insanların pişmiş kestane bulması zor olacağından taze taze pişireceğiniz kestane insanlara cazip gelmektedir.

Seyyar ne satabilirim sorusunun cevabını yukarıda açıkladık ayrıca bunlar gibi birçok ürün satılabilir.

Seyyar satarken dikkat edilmesi gerekenler

Güler yüzlü olunmalı, ürünlerin satılabileceği yerler doğru belirlenmeli, satılan ürünler kaliteli veya yiyecekse taze olmalıdır. Bunların yanında seyyar satıcılık için gerekli yerlerden izin alınmalıdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı