Finans

Ptt Kart Şifremi Unuttum Nasıl Yeni Şifre Alırım?

Kredi ve banka kartları son zamanlarda en çok kullandığımız ürünlerdir. Hesaptan para çekme veya alışveriş yapma amacı ile kullandığımız bu kartlar, hepimizin hayatında önemli bir yer taşımaktadır. Her kartın kendine ait bir şifresi bulunmaktadır. Bu şifreler gizli bir şekilde kullanıcı tarafından belirlenmektedir. Kart şifresi unutulduğunda hesaptan para çekme veya alışveriş yapmak mümkün olmamaktadır. Bu nedenle şifreyi unutmamak oldukça önemlidir. Kart kullanımında sık kullanılan şifreleri belirlemek unutma gibi bir sorun olmasını engellemektedir. Günlük hayatta size çağrışım yapacak ve aklınızdan çıkmayacak şifreler bulmak şifre unutma gibi sorunları ortadan kaldıracaktır. PTT kart son zamanların en çok kullanılan kartlarından bir tanesidir. Kartı kullanan kişilerin belirlediği şifreleri bazı durumlarda akıldan çıkabilmektedir. PTT kart şifresi unutma sonrası yapılacaklar kartı kullanabilmek adına çok önemlidir.

PTT Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Kart şifresi unutulduğunda bazı adımları izlemek şifrenizi daha rahat almanızı ve bu sayede de kartınızı daha çabuk kullanmanızı sağlayacaktır. PTT kart şifresi unutma sonrası uygulanabilecek ilk adım PTT şubelerine uğramak olmaktadır. Kartınıza yeni şifre almak adına bireysel olarak yapacağınız başvuru sonrası şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz. Bu yeni aldığınız şifre eski şifreden farklı olmaktadır. Yenilenen şifrenizi sonrasında değiştirebilir ve eski şifrenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Şifre yenileme işlemi için geçerli bir kimlik kartınızın mutlaka yanınızda bulunması gerekir. Kartın size ait olup olmadığını tam olarak anlayabilmek için bu durum önemlidir. Eğer kimlik kartınız yoksa işlem yapılması mümkün olmamaktadır.

PTT kart şifresi unutma konusunda en çok uygulanan yöntemlerden bir tanesi de çağrı merkezlerinden yardım almaktadır. Eğer yakınınızda bir PTT şubesi yoksa çağrı merkezinden yardım alarak şifrenizi yeniden alabilirsiniz. Çağrı merkezleri ile yapacağınız görüşmede kimlik bilgilerinize dair bir takım sorular sorulmaktadır. Bu nedenle kimliğinizi yakınınızda tutmak ve size sorulan soruların cevaplarını hızlı bir şekilde vermek kartın size ait olduğunu doğrulama adına oldukça önemlidir. Çağrı merkezi görevlisi ile yapacağınız görüşme sonrası size verilecek yeni şifreniz ile kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Çağrı merkezi asistan yardımı ile kart şifresi bölümüne aktarılabilirsiniz. Burada müşteri temsilcisi veya yine asistan yardımı ile kart bilgilerinizi vererek şifre alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ptt Kart Şifresi Unutma Sorunu

PTT kart şifresi unutulduğunda kart yardımı ile yapılacak hiçbir işlem gerçekleştirilememektedir. Bu nedenle kart şifresi yenileme adımını zaman geçmeden uygulamak oldukça önemlidir. Kart şifresi almak adına işlemlerden size en yakınını uygulayabilir ve yeni şifrenizi çok kısa sürede alabilirsiniz. PTT kart şifresi unutma durumunda yapabileceğiniz bir diğer işlem ise SMS ile şifre alma işlemidir. PTT ye kayıtlı olan cep telefonunuzdan atacağınız SMS ile şifre alma işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızın son 7 hanesini bilmek bu konuda çok önemlidir. Kartınızda olmasını istediğiniz şifre ve kartınızın son 7 hanesi ile 3290 a atacağınız mesaj ile şifrenizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı