Evde Ek İşİş Fikirleri

Hafta Sonu Yapılabilecek Harika Ek İş Fikirleri

Hafta Sonu Yapılabilecek harika ek iş fikirleri ile sizlere aradığınız ek iş ile ilgili en iyi fikirleri verecektir. Bu yazı sayesinde hafta sonu için yapabileceğiniz iş fikirleri sayesinde düşünmenize gerek kalmayacak diye umuyoruz.

Öncelikle şunu belirtmemize gerek var diye düşüyoruz. Hafta sonu yada akşamları yapacağınız ek işler için tercihinizi belirlemeniz gereklidir. Kısacası yapacağınız işi beden gücü ile mi yoksa evinizden mi yapacağınıza karar vermeniz gereklidir. Eğer beden gücü ile yapılacak işler arıyorsanız sadece bu yönde bir eğiliminizin olması sizler için önemli bir başlangıç olacaktır. Bu yazımızda hem beden gücü hemde paketleme vs. işler ile evinizden yapabileceğiniz fikirler vermeyi umuyoruz. Yazı içeriği sadece bilgilendirme amaçlı olup, hafta sonu ek iş arıyorsanız diğer yazılarımıza da göz atarak, her yazı altında bulunan başvuru yap bölümünden kaydınızı bırakabilirsiniz.

Hafta Sonları Ne gibi Ek İşler Yapabilirim?

  •  Reklam ajansları ile Tanıtım organizasyonu ve stand elamanı olarak çalışabilirsiniz.

Birçok Reklam ajansı ve Organizasyon şirketleri özellikle hafta sonları çalışacak eleman aramaktadır. Yaş konusu önemli olmayan bu iş kolunda tek dikkat edilen dış görünüm ve diksiyondur. Eğer bu kriterlere sahipseniz ajans ve organizasyon şirketlerine başvuru yaparak kaydınızı bırakabilir ve planlanan organizasyonlar için günlük 50 ile 100 TL arası kazançlar ile ek işler yapabilirsiniz.

  • El ilanı ve Broşür Dağıtmak

Bir çok firma için Reklam olmazsa olmaz bir kriterdir. Süreklilik arz eden bu işlem firmaların müşterileri çekmek için yaptığı indirim ve kampanyaları bildirmek için kullanılır. Özellikle Bim, A-101, Carrefour gibi süper marketler tarafından sürekli yapılan bu işlem için sürekli çalışacak personel ihtiyacı öne çıkmaktadır. Sizde eğer el ilanı ve broşür dağıtmak istiyorsanız yakınınızda bulunan firmalar yada matbaalar ile temas kurarak boş zamanlarınızda özellikle cumartesi ve pazar günleri çalışabilirsiniz.

  • Üretim Fazlası Ürün Satışı Yapmak

Markalaşmış bir çok firma adına üretim yapan taşeron firmalardan özellikle üretim fazlası çorapları alarak yaşadığınız yerde bulunan pazar girişi veya çıkışında satarak çok güzel para kazanabilirsiniz. 1 adet ürün başına 50 kuruş ile 1 tl arası kazanç sunan bu iş kolu ile evini geçindiren bir çok insan bulunduğunu unutmayalım.

  • Bina-Merdiven Temizliği Yapmak

Eskiden çok kazandıran ancak şuan özellikle büyük şehirlerde şirketler tarafından personel sağlanan bu iş kolu ile, apartman başı aylık 200 ile 250 tl arasında bir ek gelir elde edebilirsiniz. Hafta sonları sadece 2-3 saatinizi alacak bu iş şekli oldukça cazip bir iş kolu olarak listemizde yerini alıyor.

  • Çocuk Bakmak

Çalışan çiftlerin tatil olarak dinlendikleri ve gezdikleri hafta sonları için, çocuk bakıcılığı yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Çocuk bakımı deyip geçmeyin özellikle büyük şehirlerde bu şekilde bakıcı arayan bir çok aile mevcut ve verilen ücretlerde azımsanmayacak kadar fazla.

  • Marketlerde Ürün Tanıtımı Yapmak

Avm gibi büyük alışveriş merkezlerinde bulunan süper marketler en çok müşteri yoğunluğunun yaşandığı hafta sonlarında indirime soktukları ürünler başta olmak üzere bir çok ürün için tanıtım yaptırmaktadır. Yapılan işlem gayet basittir ve Market yada diğer çalışanlar ile ilginiz olmasa da olur. Market içerisinde alışveriş yapan kişileri standınıza davet edersiniz ve tanıttığınız ürünü tatmasını istersiniz hepsi bu kadar. Ürünün alınması yada alınmaması önemli değildir.

  • Oto Yıkama İşlerinde Çalışmak

Hafta sonları için yoğun geçen oto kuaförü ve oto yıkaması yerler ile anlaşarak, araç başı yada günlük ücret karşılığı çalışabilirsiniz.

  • Mobilya Montajı Yapmak

İşçi çalıştırmanın oldukça maliyetli olduğu bu zamanlarda bir çok firma usta çalıştırarak giderlerini arttırmak istemez. Bunun yerine sipariş aldığı ürünler için hafta sonları için teslimat tarihi verir ve anlaştığı kişilere montaj yaptırır. Satılan bir çok mobilya aksamının modüler (sök-çıkar) tarzı montaj kolaylığı olduğundan, eli tornavida tutan her kişi bu işleri kolayca yapabilir.

  • Ev Taşıma İşleri

Beden gücü ile yapılan bu işte, yorulsanız da emeğinizin karşılığını alacağınız gayet açıktır. Özellikle hafta sonları yapılan en taşıma işlemleri için nakliye firmaları yada çevrenizde bu işi yapan araç sahipleri ile anlaşabilirsiniz.

  • Fotoğraf – Video Çekimi Yapmak

Düğün, sünnet, kına gibi organizasyonlar da fotoğraf ve video çekim işlerinin oldukça pahalı olduğu göze alınır ise, yapılan organizasyonun ölümsüzleştirilmesi için farklı arayışlar öne çıkmaktadır. Özellikle arkadaş çevresinden destek alan bu kişiler çok daha cüzi rakamlara bu işi sizlere yaptırabilir. Yapmanız gereken ortalama 2 bin tl civarı bir makine sahibi olmanız ve kendinizi bu konuda geliştirmenizdir.

Bu yazımızda sizlere Hafta Sonu Yapılabilecek Harika Ek İş Fikirlerini yazmaya çalıştık. Hafta sonu için yada diğer iş talepleriniz için diğer yazılarımıza göz atmayı ve olası iş fırsatları için başvurunuzu yapmayı unutmayınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı