Evde Ek İş

Evde Tığ Paketleme İşi

Türkiye ekonomisi her zaman gelişebilen ve kendini yenileyebilen bir ekonomi modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında küresel ekonomik şartların biraz gerisinde kalan bir ülkemiz olsa da, insanların iş bulabilme ve para kazanabilme imkanlarının en yüksek olduğu ülkelerden biraz daha farklı bir yapıya sahiptir. Bu ekonomik yapılanma temelde belirli bir iş modeli üzerinden para kazanmayı sağlıyor olsa da, genel de ek iş ve yan işler üzerinden de para kazanma ihtimalini oldukça kuvvetlendiren bir ekonomi modeli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Zaten bu ekonomi modelinin temelinde, herkese ek iş fırsatının olması ve kazançların da buna göre dağılmasıyla insanların farklı iş kollarını benimsemesi mümkün olmaktadır. Bu iş kollarından birisi de, Evde Tığ Paketleme İşi olarak bilinen iştir.

Evde Tığ Paketleme İşi Nedir?

Birçok ürünün evde paketlendiğini düşünürsek, Evde Tığ Paketleme İşi de piyasada en çok yapılan ek işlerden birisidir. Çünkü ürünlerin paketlenmesi işlemleri her zaman ek gelir getirdiği gibi, bu işin de ek gelir kaynağı olarak iyi bir çalışma alanı olması ev hanımlarını sevindirmektedir. Bu işin çok bir zorluğu olmadığı gibi, sadece tığlardan ve onların uç kıvrımlarına göre numaralarından anlamak gerekmektedir. Tabii olarak ev hanımlarının bu işlerden iyi anlamaları, biçki dikiş işlerini de iyi bilmeleri sebebiyle bu konudan yüksek kazançlar elde etmeleri de mümkün gözükmektedir. Ayrıca ev hanımlarının da kolayca yapabileceği bir iş olması dışında, kadınların dikkatine ve bilgisine en çok gerekli olan işlerden birisinin bu iş kolu olduğunu belirmekte fayda vardır.

Aslında Evde Tığ Paketleme İşi öyle zor bir iş değildir. Yapılması gereken birkaç malzeme ile dikkatli bir biçimde tığları ayırarak onarlı paketlere bölmek ve sonrasında bantlamaktadır. Bu iş için en ideal yer halk eğitim merkezlerinin tezgahı olması sebebiyle de daha rahat sınıflandırma ve paketleme yapılabilmektedir. Gerekli olanlar ise bir adet eldiven, bir adet renk paleti, bir adet koli bandı, bir adet maket bıçağıdır. Önüne gelen tığları önce numaralarına göre ayırmak gerekir. Sonrasında numaralandırılan tığlar, her biri ayrı ayrı olacak şekilde numaralarına göre plastik paketlere konur. Bunun için tığ numaralarına dair renk paletleri yanınızda olmalıdır. Ardından paketlenerek karton kutu veya kolilere istiflenmektedir. Paket sayısı ve numara sayısına göre, paketleme yapan kişiye şirketler belirli bir miktar para ödemektedirler.

Evde Tığ Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Evde Tığ Paketleme İşi, genellikle ek iş olarak yapılmaktadır. Bu açıdan bakıldığında kazançları da ona göre belirlenmektedir. Şirketlerin bu iş için aylık olarak 1750 TL gibi bir rakamı çalışanlarına ödedikleri bilinmektedir. Zaten bu standart bir ücret olması dışında, ek çalışma durumlarında ücretin arttığı da görülmüştür. Özellikle ince tığların çok satıldığı piyasada, ince tığların sayısına göre de ücretin attığını söylemek gerekir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı