Gündem

Dornaz Alfa İlacı Nereden Alınır? Dornaz Alfa İlacı Nedir?

Ercüment Ovalının açıklaması koranavirüs tedavisi için heyecan yarattı. Peki dornaz alfa ilacı piyasada var mı? Hangi tedavi için kullanılıyordu ? Tedavide nasıl bir etki yaratacak gibi bir çok soruyu da beraberinde getirdi.

Dornaz Alfa için Prof.Dr. Ercüment Ovalı şu açıklamayı yaptı.

1 aydır lab.da çalıştığımız bir ilacın ismini 23 nisanda açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyorki insanların hayatını kurtarabilir. Insanların hayatından gün çalmak istemedik..Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarima tesekkur ederim.

Dornaz alfa ilacına dair bilgiler özetle aşağıda yer alırken ilacın fiyatının 10 Nisan 2020 tarih itibari ile 2.872.09 ₺l olup ünlü ilaç firması ROCHE tarafından üretilmektedir.

Dornaz Alfa İlacı Nedir?

Dornase alfa ( Genentech’in tescilli adı Pulmozyme ), DNA’yı seçici bir şekilde parçalayan bir enzim olan rekombinant insan deoksiribonükleaz I’in ( rhDNaz ) yüksek derecede saflaştırılmış bir çözeltisidir. Dornaz alfa, kistik fibroz hastalarının balgam / mukusunda bulunan DNA’yı hidrolize eder ve akciğerlerdeki viskoziteyi azaltır ve salgıların daha iyi temizlenmesini sağlar. Bu protein terapötik maddesi, Çin hamsteri yumurtalık hücrelerinde üretilir.

Etkin madde: Dornaz ALFA
ATC: ATC SINIFLAMASI – R – SOLUNUM SİSTEMİ
R05 ÖKSÜRÜK VE SOĞUK ALGINLIĞI İLAÇLARI
R05C EKSPEKTORANLAR
R05CB Mukolitikler
R05CB13 dornaz alfa
SB.atc: R05CB13
Reçete Durumu: Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: ROCHE
Barkod : 8699505751313
Satış Fiyatı: 2872.09 ₺
Son Güncelleme: 10 Nisan 2020

Dornaz Alfa Fiyatı Ne Kadar ?

Dornaz Alfa fiyatı 2872.09 TL olarak satışa sunulacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı