Finans

Akbank Dolar Hesabı Nasıl Açılır?

Akbank  1948 yılında pamuk üreticilerine finansal destek sağlamak amacıyla Adana’da kurulmuş bir şirkettir.

Akbank faaliyetlerinin yurt içindeki merkezi İstanbul’dur. Yurt içindeki toplam şube sayısı 780’dir. Yurt dışındaki faaliyetlerini yürüttükleri merkez ise Almanya ve Malta’dadır.

Akbank Müşterilerinin Faydalandığı Yenilikler

  • Akbank dijital bankacılık işlemlerini de yürütmektedir. İnternet ve mobili birleştirerek işlevlerini yürütmektedir.
  • Akbank müşterileri yüz tanıma teknolojisi ile giriş yapabilirler.
  • Akbank cep telefonu ile fatura ödemesi mevcuttur.

Akbank Hesabı Açtıktan Sonra Yapılabilecek İşlemler

Akbank dolar hesabı nasıl açılır ve Akbank’ta hesap açmak için ne gerekir? Eğer Akbank’ın müşterisi iseniz internet, mobil veya doğrudan banka şubesine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Akbank müşterisi değilseniz sadece şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Akbank hesabı açıldıktan sonra yapılacak işlemler şunlardır;

  • Para yatırma ve çekme işlemleri.
  • Fatura ödemelerinin sağlanması
  • Kredi başvurusu yapabilmek.
  • Döviz alım satım işlemleri.
  • Dolar hesabı açma işlemi.

Peki Akbank dolar hesabı nasıl açılır diye soracak olursak; bunun öncesinde bir TL hesabı açtırmak gerekmektedir. Dolar hesabı hesaptaki paranın TL değil de dolar üzerinden değerlendirildiği hesap türüdür.

Daha sonra bu dolar hesabını ister vadeli ister vadesiz hesap olarak açtırabilirsiniz. Vadesiz hesap, hesabın içerisindeki para limitidir. Vadeli hesap ise belli bir süre içerisinde bankada bulunan; her zaman rahatça çekemediğiniz paralardır. Akbank dolar hesabı nasıl açılır ve nereden açılır kısaca özetleyecek olursak; internet üzerinden, mobil veya doğrudan bankanın şubesine giderek açtırabilirsiniz.

Döviz hesabı açtırmanın amaçları arasında ilk olarak yatırım yapmak bulunur.

Akbank hesabı açma sırasında herhangi bir ücret ödenmez. Ücret ödemesi hesap işletim uygulaması adında ve bir yıl içerisinde sizden istenir. İstenen bu ücreti ödememek için en az iki tane olmak koşulu ile otomatik fatura açtırabilir veya çalışanlar maaş hesabı açtırarak muaf olabilmektedir. Ayrıca bu muaftan 16-25 yaş arası öğrenciler de faydalanabilmektedir. Bunun için gerekli olan öğrenci belgesi ve diğer istenilen belgeleri tamamladıktan sonra muaf olunur.

Akbank dolar hesabı nasıl açılır sorusunu cevapladıktan sonra Akbank dolar hesabı açmak için en az kaç yaşını doldurmak gerektiğini de soracak olursak; 18 yaşını tamamlamış olmalı olarak söylenir.

Akbank’ın tüm bu hesap işlemlerinin yanında sigortacılık acente faaliyetlerini de sürdürmektedir. Akbank’ın ilk faaliyetlerinin ilk kez bilgisayara geçtiği yıl 1981’dir.

1999 da ise ilk kez internet bankacılığını oluşturmuştur. Akbank ABD sendika kredisine imza atarak; Türkiye ekonomisine katkı sağlamıştır.

Akbank’ın Hizmet Verdiği Alanlar

Bireysel bankacılık; Bireysel ihtiyaçların karşılanması için bankaların nakit para vererek veya uygun kredi seçeneği belirleyerek vermiş oldukları hizmetlerin tümüne denilir. Bir nevi nakde sıkışan kişilerin acil para ihtiyacını karşılamak.

Küçük ve orta büyüklükteki ticaret faaliyetleri, ticari, özel gibi birçok alanda hizmet vermektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı